Konkurs Gimpel Master Player GeoGueussr 2026
29 maja 2026 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu o tytuł Gimpel Master Player GeoGuessr. W rywalizacji wzięło udział 24 uczniów. W kwalifikacjach do dalszych rozgrywek przeszło 8 uczestników, którzy walczyli o nagrody w postaci voucherów do Empik, ufundowanych przez Radę Rodziców, której bardzo dziękuję za wsparcie tego edukacyjnego projektu.
Tytuł „Gimpel Master Player GeoGuessr 2026” otrzymali:
I miejsce Michał Rębisz IB,
II miejsce Mateusz Mużydło IIIB
III miejsce Jakub Jamróz IIIE.
Wygranym serdecznie gratulujemy.
XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o życiu i nauczaniu Św. Jana Pawła II
27 maja 2026r. w naszej szkole przeprowadzono XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o życiu i nauczaniu Św. Jana Pawła II.
1 miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Oliwia Świerkosz
2 miejsce - Magdalena Dula
3 miejsce - Julia Szarzyńska
APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Fotorelacja z apelu przedstawiającego
rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Przedstawienie przygotowane przez klasę 1C
odbyło się 30 kwietnia 2026 r.
mgr Zygmunt Górski
Mistrz Programowania 2026
Sukcesami naszych uczniów zakończyła się 5 edycja Mistrza Programowania 2026, w której wzięło udział ponad 1500 uczestników. Mistrz Programowania to ogólnopolski konkurs organizowany przez Olimpijskie Koło Informatyczne.
Wyłonienie zwycięzców oraz laureatów nastąpiło podczas uroczystej gali finałowej podsumowującej zmagania uczestników konkursu.
Najlepszym programistą okazał się Jan Ścibielski (3a), który zdobył Srebrny Medal. Tytuł Laureata uzyskali: Marcin Komorowski (2a) oraz Michał Kotaś (3a), a Stefano Medici (3a) otrzymał Wyróżnienie.
mgr inż. Janusz Ramęda
Zakończenie szkoły klas maturalnych
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji
z uroczystości ukończenia szkoły
przez klasy maturalne.
Apel odbył się 24 kwietnia 2026 roku,
a został przygotowany przez klasę 3C
wraz z wychowawcą mgr Agnieszką Orzechowską.
foto: mgr Zygmunt Górski
Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!
Z dumą informujemy o ogromnym sukcesie naszych uczennic! W czwartek, 15 kwietnia, w Teatrze Impresaryjnym w Rudzie Śląskiej odbył się Finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy więźniarek KL Ravensbrück”. Naszą szkołę oraz województwo małopolskie reprezentowały uczennice klasy 2B, które zdobyły najwyższe uznanie jury : Zofia Semik – zajęła II MIEJSCE w kategorii poezja, Milena Dybczak – otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii proza! Skala sukcesu jest imponująca – w marcu do półfinałów w całym kraju przystąpiło ponad 200 uczniów, a w wielkim finale wystąpiło jedynie 29 najlepszych recytatorów. W nagrodę za swoje osiągnięcia, Zofia i Milena już w maju wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym do Berlina oraz Miejsca Pamięci Ravensbrück. Wydarzenie miało niezwykły charakter dzięki obecności gości honorowych – byłych więźniarek niemieckich obozów koncentracyjnych: Pani Krystyny Paradyż (FKL Ravensbrück) oraz Pani Ireny Cyrankiewicz (KL Auschwitz-Birkenau). Zofio, Mileno – serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej!
dr Agnieszka Graboń
Sukces Alicji!
Alicja Józefiak, tegoroczna maturzystka z klasy 4E, została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy”.
Ala świetnie poradziła sobie na wszystkich etapach zmagań – od wymagających testów sprawdzających drobiazgową i rozległą wiedzę historyczną, przez egzamin ustny, aż po przygotowanie obszernej, wielopłaszczyznowej wypowiedzi na wybrany temat podczas eliminacji centralnych. Tytuł finalisty to ogromne osiągnięcie – oznacza „100%” na maturze z historii oraz preferencyjne warunki rekrutacji na wiele prestiżowych kierunków studiów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
dr Agnieszka Graboń

































