Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Konkurs Piosenki Polskiej „Lubię śpiewać po polsku”

gW tym roku nietypowo, bo śpiewająco obchodziliśmy Święto Niepodległości. Za sprawą organizatorów, czyli klasy 2E, oraz  10 zespołów klasowych a także całej szkolnej publiczności można było posłuchać, zaśpiewać, ale i zobaczyć, jak się prezentuje rodzimy repertuar. Mieliśmy też cały wachlarz nastrojów: od patriotycznych, przez biesiadne, ludowe do lirycznych – ewidentny dowód, że hasło konkursu nie było na wyrost. Dlaczego? Po co? „A to Polska właśnie”.

mgr Katarzyna Jamka

PS
Tegoroczni organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku kolejni wykonawcy w narodowe święto będą śpiewnie „szeptać, szeleścić i szurać jak my, Polacy nad morzem i w górach. 

Czytaj więcej...

7. miejsce w Małopolskiej Licaliadzie - historyczny sukces sportowców naszego „ Gimpla”

IMG-20231030-WA0012Od kilku już lat nie mamy sobie równych w rywalizacji sportowej szkół powiatu wadowickiego, jednak pierwszy raz udało nam się osiągnąć tak wysoką pozycję w klasyfikacji wojewódzkiej. 27 października w Wieliczce zorganizowano uroczyste podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2022/2023, na które zostali zaproszeni reprezentanci naszej szkoły. Mamy powód do dumy, gdyż osiągnięte przez naszych uczniów w ubiegłym roku szkolnym sukcesy sportowe pozwoliły uplasować się naszej szkole na wysokim siódmym miejscu wśród 114 małopolskich szkół. W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły wyróżnienie odebrał Marcin Bieniek (3c) oraz Antonina Koim (3c) wraz z panem Andrzejem Jędrzejowskim. Wszystkim sportowcom Gimpla gratulujemy sukcesów i liczymy na jeszcze lepsze wyniki w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

Dziewczyny z „Wadowity” triumfatorkami XXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Młodzieży „LIPA” w Bielsku – Białej!

Po raz kolejny okazało się, że uczniowie (w tym roku wyłącznie uczennice) „Wadowity” absolutnie dominują w królestwie młodzieżowej literatury, o czym świadczy też charakterystyczne zdanie z tegorocznego werdyktu jury: „Wadowice od lat dzierżą prym w dziedzinie literatury wśród licealistów”. Dziewczęta: Zofia Kowalska, Maja Janoszek, Dagmara Bałys i Aleksandra Piontek ujęły jury nietypową formą swoich opowiadań oraz ich różnorodną tematyką, czego świadectwem są już same tytuły ich utworów – „Drzewo Marii”, „Blizna”, „Zaliczona” czy „Zwierzyniec”. 20 października b.r. na Gali Przeglądu w bielskim klubie „BEST”, zapoczątkowanej koncertem - happeningiem Czesława Mozila, dyplom i „paczkę” z wartościowymi książkami oraz antologią nagrodzonych tekstów wręczyli im członkowie jury: Tomasz Jastrun, znany warszawski pisarz i publicysta, oraz Jan Picheta, bielski poeta i animator kultury. Jak zwykle była też okazja do publicznego przeczytania swoich utworów, uczestnictwa w dyskusji panelowej oraz warsztatach literackich z członkami jury.

 

Czytaj więcej...

Belgijka w Gimplu

image1

 

Podjęliśmy się wyzwania rzuconego przez uczniów Tischnera i pobiliśmy ich rekord ilości par tańczących Belgijkę. Osiągnęliśmy liczbę aż 167 par, pomimo, że do naszej szkoły uczęszcza mniej uczniów…

 

Dziękujemy Wam za wspólną zabawę!

Samorząd uczniowski

Czytaj więcej...

VIII Maraton Pływacki

Maraton1193

Już po raz ósmy zapraszamy na Maraton Pływacki tym razem z okazji 157 urodzin I LO w Wadowicach. W sztafetowym maratonie pływackim na dystansie 15,7 km, wezmą udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz sympatycy szkoły.

Impreza odbędzie się 8 października 2023 r. (niedziela) na terenie basenu pływackiego „Delfin” w Wadowicach. Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 8,00, zakończenie przewidywane jest około godziny 15.00.

Każdy z uczestników przepłynie dystans 100 metrów.


Zapisy do udziału w maratonie przewodniczący klas będą przyjmowali do 30 września. Dla klas, z których zgłosi się największa liczba uczestników, przewidziane są cenne nagrody, a każdy uczestnik bedzie mógł skorzystać w poniedziałek po maratonie z dnia bez pytania :).

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich uczniów - naprawdę warto!

Sławomir Ficek

Zajęcia artystyczne 2023/2024

6Zapraszam uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych na zajęcia artystyczne - plastyczne lub zajęcia z historii sztuki!

 

Jeżeli chciałbyś/ chciałabyś spróbować swoich sił w rysowaniu, malowaniu, grafice czy fotografii - to te zajęcia wprowadzą Cię w tajniki tych technik plastycznych.

Kompozycja? Światłocień? Proporcje? Perspektywa? Druk wypukły? Monotypia? ....a może też Manieryzm? tenebryzm, archiwolta bądź ambit?

Jeśli  interesują Cię te zagadnienia, to zapraszam w każdy piątek do sali 50 o godz. 13.40 oraz 14.35.

 

I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach otwiera drzwi młodzieży, która oprócz nabywania wiedzy ścisłej czy humanistycznej, chciałaby .... odetchnąć na zajęciach plastycznych.

W miłej atmosferze zgłębisz tajniki podstawowych dziedzin sztuki oraz zaznajomisz się z historią sztuki.

 

Czytaj więcej...

Projekt grantowy pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II.

OTRZYMALIŚMY WSPARCIE

8 LAPTOPÓW 15,6" HP 250 G9

UŁATWIAJĄCYCH NAUKĘ ZDALNĄ W ZWIĄZKU ZE SKUTKAMI PANDEMII COVID-19

 

Projekt grantowy pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II.
Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych 10
Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

grant

Projekt realizowany jest w formule grantowej, o której mowa w art. 35 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 Celem Zadania grantowego jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół branżowych, techników oraz szkół dla dorosłych i szkół policealnych) poprzez wyposażenie tych szkół w narzędzia do nauki zdalnej w związku z zagrożeniem i skutkami pandemii COVID-19. Wnioskodawca Powiat Wadowicki - organ prowadzący publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz placówki systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół branżowych, techników oraz szkół dla dorosłych i szkół policealnych) zlokalizowane na terenie województwa małopolskiego. Kwota Grantu nie może przekroczyć iloczynu: 25 000,00 PLN x liczba szkół, które Wnioskodawca wskaże we Wniosku o przyznanie grantu w kategorii pn. Planowane wskaźniki, z zastrzeżeniem iż maksymalna kwota Grantu nie będzie wyższa niż: a) 500 000,00 PLN - dla Wnioskodawcy Gminy Miejskiej Kraków, b) 150 000,00 PLN - dla Wnioskodawcy Gminy Miasta Nowy Sącz, c) 150 000,00 PLN - dla Wnioskodawcy Gminy Miasta Tarnów, d) 75 000,00 PLN – dla każdego z pozostałych Wnioskodawców będących organami prowadzącymi szkoły. Szkoły, które otrzymały wsparcie tj. niezbędne urządzenia cyfrowe i narzędzia umożliwiające lub ułatwiające naukę zdalną (sprzęt TIK -Technologie Telekomunikacyjno-Informacyjne), w tym dla osób z niepełnosprawnościami, w ramach projektu to: 1) I Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Skłodowskiej Curie w Andrychowie, ul. F. Pachla 16, 34-120 Andrychów; 2) I Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika, ul. A. Mickiewicza 9, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska; 3) I Liceum Ogólnokształcącemu im. Marcina Wadowity, ul. Mickiewicza 16, 34-100 Wadowice. Szczegłówe informacje na stronach internetowych ww szkół.

 

OTRZYMALIŚMY WSPARCIE FINANSOWE W RAMACH NPRCZ 2.0

Nasza szkoła otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata2021-2025”. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu. W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15 000 zł. Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, realizację działań promujących czytelnictwo oraz zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej.

Talent Gimpel 2023

TalentGimpel 104

 

 Zapraszamy do obejrzenia
fotorelacji z konkursu
Talent Gimpel 2023,
który odbył się
7 czerwca 2023 roku 
w naszej szkole.

mgr Zygmunt Górski

Czytaj więcej...