Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

O odpowiedzialności jako drodze do wielkości – najlepsi mówcy półfinału regionalnego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego wyłonieni!

IMG 20230225 11124925 lutego b.r. w Auli naszego liceum odbył się półfinał regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Tegoroczny temat brzmiał: „Nie zdajemy sobie sprawy z naszej wielkości, lecz także z naszej odpowiedzialności (Wojciech Korfanty)” i choć nie był łatwy, to uczniowie z trzech powiatów Małopolski Zachodniej poradzili sobie z nim znakomicie.

Najlepsi mówcy, wyłonieni w eliminacjach lokalnych, zaprezentowali bardzo szeroką gamę interpretacji rozumienia współzależności obu pojęć, dostrzegając wieloaspektowość tego zagadnienia, co na dodatek zostało poparte świetnym warsztatem krasomówczym.

Najczęściej przewijał się motyw pomocy dla uchodźców ukraińskich czy „serduszek” WOŚP – u, ale i naszych lokalnych akcji charytatywnych, np. zebrania 10 milionów złotych dla małego Oliwierka. Według słów członkiń jury: Doroty Bosak - Żeglińskiej oraz Katarzyny Skoczylas, nauczycielek języka polskiego w CKUiZ nr 2 w Wadowicach najbardziej ujmująco i przekonywująco zarazem sens tematu wybrzmiał w przemówieniach trojga oratorów, którzy zajęli czołowe lokaty. Zwyciężył Kacper Gołąb z „Wadowity”, podopieczny Henryka Odrozka, drugie miejsce zajęła Agnieszka Tupaj z I LO w Andrychowie - opiekun Joanna Czarnecka, trzecie Karol Starowicz z LO nr I w Suchej Beskidzkiej, uczeń Izabeli Korzec. Dodatkowo postanowiono wyróżnić Maję Janoszek z „Wadowity”, Michała Talagę z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej oraz Kacpra Sołdyka z I LO w Andrychowie. Własne nagrody dla Michała Talagi, Szymona Żebrackiego i Bartosza Celaka ufundowała Maria Talaga, przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Wadowity. Laureatką Nagrody Publiczności została Agnieszka Tupaj.

     Decyzją jury do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 marca b.r. w pięknej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, zakwalifikowano laureatów trzech pierwszych miejsc. Nagrody, wręczane przez Janinę Turek, dyrektor I LO, ufundowało Starostwo Powiatowe, zaś na naszych   laureatów w „finale finałów” w razie zajęcia jednego z pierwszych trzech miejsc czeka wycieczka do Brukseli połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Trzymamy kciuki za Kacpra, a dla Mai gratulacje za świetny debiut!

mgr Henryk Odrozek