Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Zajęcia artystyczne 2023/2024

6Zapraszam uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych na zajęcia artystyczne - plastyczne lub zajęcia z historii sztuki!

 

Jeżeli chciałbyś/ chciałabyś spróbować swoich sił w rysowaniu, malowaniu, grafice czy fotografii - to te zajęcia wprowadzą Cię w tajniki tych technik plastycznych.

Kompozycja? Światłocień? Proporcje? Perspektywa? Druk wypukły? Monotypia? ....a może też Manieryzm? tenebryzm, archiwolta bądź ambit?

Jeśli  interesują Cię te zagadnienia, to zapraszam w każdy piątek do sali 50 o godz. 13.40 oraz 14.35.

 

I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach otwiera drzwi młodzieży, która oprócz nabywania wiedzy ścisłej czy humanistycznej, chciałaby .... odetchnąć na zajęciach plastycznych.

W miłej atmosferze zgłębisz tajniki podstawowych dziedzin sztuki oraz zaznajomisz się z historią sztuki.

 

Zajęcia prowadzi Ewelina Prus-Bizoń. Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Grafik. Nauczycielka plastyki. Instruktor ZHP, członkini Towarzystwa Miłośników Andrychowa. Stypendystka Burmistrza Miasta Andrychowa w roku 2015 w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Odznaczona medalem KEN. Inicjatorka andrychowskiej kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków na cmentarzu komunalnym w Andrychowie. Autorka projektów edukacyjnych realizowanych wraz z uczniami, wspieranych grantami Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Starostwa Powiatowego w Wadowicach czy UM Andrychów (Solidarność Podbeskidzia-Andrychów - Pamiętamy!, Głowy w górę... czyli SPACEROWNIK ARCHITEKTONICZNY, SPACEROWNIK po cmentarzu komunalnym, SPACEROWNIK - Śladem andrychowskich Żydów, O pilocie Józefie Witku.) W ramach zajęć artystycznych - plastycznych udało nam się wydać dwie minipublikacje: “Licealisto podziel się wierszem!” - z okazji jubileuszu 150-lecia szkoły oraz “Licealisto - podziel się ilustracją!” - z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zachęcamy do zapoznania się z nimi! Folderki do zabrania dostępne są na I piętrze przy wystawie prac uczniowskich.

 

 

Do zobaczenia na zajęciach!
mgr Ewelina Prus-Bizoń