Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

pol

 

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

„Przyszłości nie należy się bać…” - Kacper Gołąb wicemistrzem Polski w pięknym i mądrym przemawianiu!

2222 marca w pięknej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach rozegrano finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, w którym po raz trzeci z rzędu wystąpił Kacper Gołąb i zdobył serca jury i publiczności, zajmując II miejsce za brawurowo wygłoszone przemówienie inspirowane tegoroczną, jakże aktualną sentencją „Przyszłości nie należy się bać, do przyszłości należy się przygotować”. Członkowie jury na czele z przewodniczącą profesor Renatą Przybylską z Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreślili, że docenili Kacpra za „optymistyczny uśmiech i ujmującą, pełną empatii charyzmę”. Oprócz pamiątkowej statuetki i nagród rzeczowych pojedzie na 5 - dniową podróż studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Dla porządku dodajmy, że pierwszą nagrodę przyznano uczennicy z I LO w Żywcu, która całe przemówienie oparła na biografii Wojciecha Korfantego, a trzecią uczennicy ze szkoły polskiej w Zaolziu za spontaniczność przekazu. W przypadku maturzysty Kacpra sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”, bo w poprzednich latach otrzymał wyróżnienie i Nagrodę Specjalną, a teraz jedną z trzech nagród głównych.

ho1„Kacper w rozmowach z członkami jury już po wręczeniu nagród był bardzo chwalony właśnie za tę wiarę w ludzi, za zadeklarowaną otwarcie chęć oparcia sensu swojej przyszłej kariery medycznej na pomaganiu pacjentom jako sposobie na przygotowaniu się do pełnej niełatwych wyzwań przyszłości, no i na przekazie opartym na naturalnym uśmiechu i swobodzie wypowiedzi uwiarygadniającym to przesłanie. Takie jego otwarcie się, z natury bardzo spokojnego człowieka, wymagało sporo naszej wspólnej pracy, ale, jak widać, zostało finalnie docenione, co mnie jako jego opiekuna szczególnie cieszy, bo wiem, że Kacper właśnie taki jest i jak mało kto sobie na tę nagrodę zasłużył” – skomentował sukces Kacpra jego polonista mgr Henryk Odrozek.