Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Rusza wyprawa w ramach SKKT !!!

'W góry, w góry miły bracie! Tam swoboda czeka na Cię!".

Już jutro, tj. 22 marca, rusza kolejna wyprawa SKKT (tym razem dwudniowa).  Celem naszym jest

LACKOWA w Beskidzie Niskim.

LACKOWA 997m n.p.m. to najwyższy szczyt polskiej części Beskidu Niskiego, jeden z dziewięciu zaliczanych do Korony Beskidów.  Po stronie słowackiej jest nieco wyższy szczyt Busov 1002m. n.p.m. Jeśli warunki pogodowe pozwolą pójdziemy pieszo w stronę Wysowej.  Tam skorzystamy z błogiego relaksu w nowym, pięknym Aquaparku. Wieczorem w miejscu noclegu – Dom Wczasowy – Cztery Pory Roku – na kolację będzie domowa pizza.

JEŚLI POWITANIE WIOSNY 2014, TO TYLKO W GÓRACH I TYLKO Z SKKT !!!

Plan na dzień pierwszy:
Jedziemy przez Kalwarię do Lipnicy Murowanej. Tam zwiedzamy drewniany kościółek, jeden z sześciu w Małopolsce wpisany na listę UNESCO. W miejscowości tej urodził się św. Szymon z Lipnicy, którego relikwie znajdują się  w wadowickiej bazylice. IZBY – miejsce wyjścia na szlak -  to wieś znana z działań Konfederacji Barskiej. W 1770 roku Konfederaci pod dowództwem generała Kazimierza Pułaskiego stacjonowali tu obozem w obronnym szańcu. Nad Izbami znajduje się przełęcz Beskid skąd na Lackową prowadzi słynna zachodnia ściana, nachylenie szlaku przekracza średnio 30 stopni. My jednak pójdziemy tym razem inaczej, doliną Bielicznej do pięknej cerkwi w opuszczonej wsi.

Dzień drugi:
Pójdziemy w górę doliny rzeki Ropy, przez wieś Blechnarkę, spróbujemy nie zgubić się  w przepastnych lasach pogranicza. Poszukamy tam starych cmentarzy z czasów pierwszej wojny światowej. Spoczywają tu żołnierze wszystkich armii: Rosjanie, Niemcy i Austriacy. W tym rejonie Beskidu Niskiego cmentarze projektował w drewnie i kamieniu Duśan Jurkowicz, są one wyjątkowo piękne.

 SKKT ŁĄCZY !!!

mgr Rafał Cmunt - opiekun SKKT