Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Laureaci I etapu Szkolnego Konkursu Geograficznego

Laureaci I ETAPU Szkolnego Konkursu Geograficznego z dnia 11.03.2020

1. Róża Wilkońska i Sonia Blak ex aequo! po 16pkt
3. Seweryn Lizak 14,4pkt
4. Alicja Gałosz, Ola Trafiał i Marzena Mierniczak ex aequo po 12,8pkt
7. Oliwia Matysiak, Emilia Jerdanek i Claudia Assad ex aequo po 12pkt
10. Ola Węgrzyn 11,2pkt.

To nasi laureaci, którzy odbiorą po 4 plusy z aktywności, a Róża i Sonia jeszcze dodatkowo po cztery plusy jako premię za zwycięstwo.

Ciekawostki...

Najtrudniejsze pytania:

Na zdjęciu znajduje się replika „Santa Porta”, czyli Świętych Drzwi prowadzących do Bazyliki św. Piotra w Watykanie i otwieranych przez papieży raz na 25 lat, w czasie Roku Jubileuszowego. Kopia tych drzwi stoi w jednej z sal Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Odpowiedź na to pytanie znała tylko Sonia!

drzwi

Poniżej widzimy pomnik żołnierzy Armii Czerwonej, która „wyzwalała” Polskę w czasie II Wojny Światowej. Pomnik ten stoi dzisiaj na terenie cmentarza wojskowego, na tyłach cmentarza komunalnego. Tylko dwie poprawne odpowiedzi!

rus

Tylko trzech uczestników rozpoznało ruiny dawnej cegielni, dzisiaj skład drewna i węgla oraz materiałów budowlanych położony przy ulicy Łazówka.

ceg

W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych o terminie następnych etapów poinformuję wszystkich uczestników. Proszę o wpisanie sobie do bilecików liczby zdobytych punktów i pilne studiowanie zagadnień do II i III etapu.

Informację przygotował organizator konkursu – Rafał Cmunt