Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

plan

 

logo ok1

 

 herb1

bip

 

cke

pobrane

1632216501

 logo szk pam

fb1

 

zwolnien

 

logowanie

 esa_ose.jpg

 

XxY

 

rodzicuonet

Szlachetna paczka

W październiku br. na zaproszenie opiekuna Wolontariatu  mgr Barbary Boguń przybyły na zebranie dwie byłe wolontariuszki- Ilona Romańczyk i Joanna Wcisło, aby opowiedzieć o ,, Szlachetnej Paczce”. Idea tej akcji przypadła do gustu zebranym wolontariuszom i postanowiliśmy przystąpić do tego przedsięwzięcia. Uczniowie klasy III F – Adrian Biłko i Łukasz Gawlik zgłosili się do akcji jako wolontariusze. Przeszli oni specjalne szkolenie . Natomiast my wybraliśmy rodzinę dla której chcieliśmy przygotować paczkę.

Była to rodzina 3 –osobowa : mama i dwoje dzieci, którzy musieli uciekać od swojego męża i ojca alkoholika. Ich sytuacja finansowa jest tragiczna . Wolontariat ogłosił w szkole zbiórkę artykułów spożywczych, środków czystości i ubrań dla tej rodziny. Do akcji włączyli się również nasi nauczyciele, którzy zorganizowali pośród siebie zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki pani Boguń kupiła nowe ubrania i buty dla dzieci i ich mamy. Przez dwa tygodnie uczniowie znosili do sali nr 56 całe reklamówki towaru. Z naszą opiekunką kontaktowali się również w tej sprawie rodzice uczniów. W efekcie w piątek i w sobotę ( 6 i 7 XII 2013 r.) ekipa wolontariuszy na czele z mgr Barbarą Boguń przygotowała 18 olbrzymich paczek z różnymi artykułami. Część rzeczy przekazaliśmy też dla trzech  innych potrzebujących rodzin.W sobotę , 7 grudnia, ośmiu wolontariuszy ( Bartosz Boguń, Krzysztof Janik, Szymon Karelus, Kinga Ryczko, Iwona Janus, Joanna Wójcik, Adrian Biłko, Łukasz Gawlik ), opiekun Wolontariatu  oraz tata Kingi i tata Bartka odwieźli samochodami paczki do magazynu ,,Szlachetnej Paczki”, który mieścił się w Świetlicy im. JP II w Wado-wicach. Tam przekazaliśmy nasz dar, porozmawialiśmy z organizatorami i wolontariuszami. Otrzymaliśmy na pamiątkę Certyfikat ,,Szlachetnej Paczki” oraz duże serduszko.

W imieniu obdarowanych rodzin i opiekuna szkolnego Wolontariatu  wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.

mgr Barbara Boguń - opiekun wolontariatu